Przeprowadzka do nowego lokum to spełnienie marzeń, a przynajmniej jest tak, jeśli się do zadania odpowiednio przygotujemy. Osoby z Mierzyna, Bezrzecza, Warszewa czy Gumieniec będą szukać domów i mieszkań w obrębie Szczecina. Przedstawiamy nieruchomości Szczecin oraz radzimy jak wybrać dla siebie dom spełniający wszystkie oczekiwania.

Mieszkania czy domy?

Gdy pierwszy raz myślimy o nowym lokum zastanawiamy się przede wszystkim w jakiej będzie formie. Oczywiście dom jest przestronniejszy, wygodniejszy, daje więcej intymności, ale być może jednak bardziej opłaca się kupić mieszkanie? Przed tym dylematem staje wielu przyszłych mieszkańców. Z punktu widzenia komfortu i poziomu zadowolenia dla człowieka najlepszym rozwiązaniem jest dom, najlepiej poza miastem, w otoczeniu zachęcających warunków, czyli zieleni, większej przestrzeni. Im bliżej natury tym, jak wykazały badania, większe zadowolenie, lepsze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Domy Warszewo kupują osoby, które czują niezależność i chcą stworzyć dla swoich dzieci jak najbardziej pozytywne warunki dla rozwoju. Ale jeśli spojrzymy na tą kwestię pod względem ekonomii wydaje się, że znacznie bardziej opłacają się mieszkania Szczecin, czy mieszkania na sprzedaż Bezrzecze. Wydaje się, że kupując je, płacimy tylko za samą nieruchomość, natomiast dom to koszt nie tylko samego budynku, ale i działki, na której ten budynek się znajduje. Rzeczywistość jednak wygląda coraz częściej inaczej – ceny tych nieruchomości są podobne. Z drugiej strony często okazuje się, że dom będzie zbyt dużą inwestycją jak na nasze potrzeby, natomiast mieszkanie sprawdzi się znakomicie.

Dlaczego warto kupić nieruchomość?

Najbliżej realizacji swojego marzenia o pięknym domu będą oczywiście ci, który swój własny dom wybudują od podstaw. Warto jednak zastanowić się czy inwestycję marzeń trzeba wybudować, czy lepiej po prostu ją kupić. Współcześnie ceny mieszkań oraz domów są porównywalne. Natomiast budowanie własnego domu pochłania ogromne koszty, praktycznie nigdy się nie kończące, na które większości z nas po prostu nie stać. Ten, kto postawił dom z dużym prawdopodobieństwem wziął kredyt. Najczęściej są to kredyty nawet na czterdzieści lat. Oznacza to, że tak naprawdę nie mieszkamy w swoim domu, ale w domu, który należy do banku, co więcej możemy go stracić. Ponadto zanim spłacimy kredyt dochodzi do przykrych sytuacji, na przykład śmierci małżonka. Wówczas obciążona spłatą jest jedna osoba lub nawet kolejne pokolenie.

Rozwiązanie dylematu w Szczecinie i okolicy

Ale czy tak naprawdę wybór jest tak trudny? Być może wcale nie. Wszystko zależy od dewelopera oraz jego zasobów. Zanim zaczniemy rwać włosy z głowy i powoli godzić się na pożegnanie z inwestycją marzeń, warto przyjrzeć się jego ofercie. Nie jest przecież niemożliwe znalezienie mieszkania na sprzedaż Szczecin, gdzie będziemy mieli wszystko to, czego potrzeba do szczęścia, czyli własny parking, poczucie intymności, a nawet bliskość zieleni i przestrzeń. Oczywiście dla osób, które marzą o własnym domu również nie zabraknie atrakcyjnych ofert. Co więcej domy Gumieńce, domy Mierzyn czy z innych miejsc blisko Szczecina nie zawsze są tak drogie, jak można by przypuszczać. Przekrój cen domów jest bardzo zróżnicowany. Każda nieruchomość jest wyceniana indywidualnie. Wiadomo, że nowsze domy będą droższe, ale na rynku znajdziemy również domy stojące już od kilku lub nawet kilkunastu lat, którym nie wolno niczego zarzucić. Do wyboru jest również kupno domu, który nadaje się do remontu. Należy jednak uważać na niską cenę, ponieważ pieniądze, które będą potrzebne na remont niejednokrotnie przekracza tą kwotę. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić nowy, chociaż drogi dom. Będziemy mieli większą pewność, że nie trzeba będzie w najbliższym czasie dokonywać większych napraw.

Wybór nieruchomości marzeń

Gdy już dokonamy wyboru i zadecydujemy czy w kręgu naszych zainteresowań znajdują się mieszkania Bezrzecze czy raczej domy Bezrzecze, nadchodzi czas by ocenić plusy i minusy naszej siedziby marzeń. Najczęściej wówczas siadamy nad planem domu i staramy się ocenić jak będziemy mogli zarządzać pomieszczeniami. Jeśli wszystko pasuje to wielu ludzi jest gotowych kupić daną nieruchomość. Po prostu spełnia on określone funkcje i to wydaje się być wystarczające. Tymczasem, jak oceniają eksperci, wybór domu czy mieszkania wyłącznie na podstawie jego planu to błąd! Dom nie składa się wyłącznie ze ścian i podłóg, nie liczy się jedynie jego funkcja, ale również forma. Wielu uważa, że po prostu wystarczy im miejsce do spania, a nie do końca dbają o to, jak będzie ono wyglądało. Na szczęście rośnie grono osób, którym nie tylko zależy na funkcjonalności, ale również na tym, by w swoim domu lub mieszkaniu czuć się dobrze. Jednym z warunków jakie należy spełnić, aby tak się stało jest odpowiadająca forma, czyli po prostu wygląd. Wybierając dom musimy dokładnie go obejrzeć. Mamy prawo wybierać i przebierać dotąd, dokąd nie znajdziemy odpowiedniej dla siebie siedziby. Nie idźmy na kompromis, jeśli wybitnie nam nie odpowiada, o ile oczywiście istnieje jakaś alternatywa.

Wiedz czego chcesz

Wybierając nieruchomość bardzo wielu ludzi po prostu nie wie czego chce, a jedynym wyznacznikiem jest posiadany przez nich budżet. Pamiętajmy, że domy na sprzedaż Mierzyn czy domy na sprzedaż Gumieńce same nie powiedzą nam czy są dla nas odpowiednie. Nie powie nam tego nawet osoba, która pośredniczy w sprzedaży. Sama odpowiedź na pytanie czy chcemy dom czy mieszkanie to za mało! To dopiero wstęp do rozważań. Jeśli zdecydowaliśmy się na dom powinniśmy mieć już wyznaczone preferencje, nie tylko jeśli chodzi o funkcję, ale również formę domu. Nikt nie przeznacza oszczędności życia po to, by po jakimś czasie stwierdzić, że jednak nienawidzi każdego dnia patrzeć na okropny kolor elewacji. Oczywiście, możemy go zmienić, ale przecież o wiele mniej pracy kosztuje po prostu zastanowienie się nad tym, co nam bardziej odpowiada. Jeśli tego nie wiemy, warto przynajmniej odpowiedzieć sobie na pytanie czego z pewnością nie chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *