Czyż nie każdy marzył kiedyś o mieszkaniu nad morzem, albo chociaż w pobliżu? Szum fal, śpiew mew, niesamowite zachody słońca, ciepły piasek pod nogami i słońce nad głową, a co najważniejsze: mnóstwo jodu i świeżego powietrza. Można śmiało powiedzieć, że sceneria niczym z bajki.

BAJKA W REALNYM ŻYCIU

Oczywiście nie muszą to być tylko i wyłącznie marzenia. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w miastach nadbałtyckich. Jednym z takich miejsc jest Szczecin. Budują się tam i kupują mieszkania nie tylko młode małżeństwa, czy rodziny z dziećmi, ale sporą grupę stanowią studenci. Szczecin bowiem oferuje wiele dobrych i szanowanych uniwersytetów.

Nie wszyscy lubią jednak tłok i hałas, jaki panuje w większych miastach. Dlatego sporo ludzi decyduje się na zamieszkanie w obrzeżach miasta. Jest tam spokojniej, ponieważ populacja jest mniejsza, co nie znaczy jednak, że nie znajdzie się tam żadnych atrakcji, a okolica jest mniej urodziwa. Wręcz odwrotnie, takie mniejsze miejscowości charakteryzują się swoim niepowtarzalnym, urokliwym klimatem, w którym zakocha się dosłownie każdy. Najchętniej wybierane są domy Prawobrzeże, domy Kliniska oraz domy Kijewo. Jakie jednak miejsce jest najlepsze do zamieszkania?

DOMY PRAWOBRZEŻE

Prawobrzeże jest dzielnicą, która obejmuje południowo-wschodnią część Szczecina. Zgodnie z danymi z 2015 roku, zamieszkuje je 82 450 osób. Prawobrzeże obejmuje 11 osiedli.

Dodatkowo, władze planują powstanie całkiem nowego, nowoczesnego osiedla w sąsiedztwie Puszczy Bukowej. Ma oferować 280 tanich (mogą je nabyć bez problemu osoby o różnych statusach majątkowych) mieszań, które nadadzą się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grupy studentów. Osiedle ma nosić nazwę „Słonecznych Tarasów”. Planuje się budowę 10 budynków, a każdy jeden ma posiadać trzy kondygnacje mieszkalne, a także 28 mieszkań razem z parkingami, placami zabaw oraz miejscami do wypoczynku.

Jednakże oprócz wyżej wymienionych zalet, z całą pewnością, największym plusem jest zapierający dech w piersiach widok. W budynkach mają być jedno, dwu lub trzypokojowe mieszkania, a także w okolicy każdego przewiduje się pomieszczenie gospodarcze (czyli tak zwaną komórkę). Przy klatkach schodowych będą wózkownie. Ciekawym elementem jest również fakt, że bezpośrednio przy budynkach zaprojektowane zostaną ogródki przydomowe, które będą dostępne dla mieszkań położonych na parterze. Natomiast wyżej położone mieszkania mają posiadać własne, oddzielne balkony lub tarasy. To właśnie z nich rozpościerać się będą niesamowite widoki na panoramę Szczecina, a także rozlewisko Odry.

Jest już gotowy projekt budowlany, a nawet są aktualne pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na październik 2017 roku, a domy Prawobrzeże mają być już w pełni gotowe dwa lata później. Dodatkowo, inwestor rozpoczął już nabór chętnych do zamieszkania w nowym osiedlu.

KIJEWO

Jest to także część Szczecina położona w rejonie Prawobrzeża. W granicach Kijewa mieści się również część Parku Leśnego Dąbie, co dodaje mu mnóstwo do uroku oraz specjalnego klimatu. Domy Kijewo są zadbane i umieszczone w atrakcyjnych miejscach.

W tym rejonie komunikację zapewniają liczne linie autobusowe. Niewątpliwą zaletą jest bogata flora i fauna. Przez osiedle przepływa bowiem rzeczka Niedźwiedzianka oraz Trawna. Dodatkowo, w Kijewie znajduje się Jeleni, Olszowy, Kijewski, a także Kiełpiński staw.

KLINSKA

Jest to wieś sołecka, którą (zgodnie z danym z roku 2009) zamieszkuje 1 168 mieszkańców. Posiada liczne zabytki, mury i urokliwą okolicę. Jest tutaj także leśna ścieżka dydaktyczna, która pokazuje piękno Puszczy Goleniowskiej.

PODSUMOWANIE

Reasumując, dla miłośników przyrody z pewnością dobrym wyborem będą domy Kijewo. Natomiast jeżeli ktoś woli mieszkać w małym rejonie, gdzie panuje spokój i cisza, powinien się zdecydować na domy Kliniska. Jednakże chyba najlepszym miejscem do mieszkania, które łączy wszystkie te cechy są domy Prawobrzeże. Mimo, że nie jest najmniejszym i najmniej zamieszkanym terenem, to charakteryzuje się spokojem, elegancją i ładem. Dodatkowo zapewnia wszystkie potrzebne elementy w życiu codziennym, a okolica zniewala urokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *